CZ | EN

Sopranistka Anna Hlavenková zahájila svoji pěveckou kariéru v Brixiho komorním sboru Teplice. Ještě během studií na teplické konzervatoři se pro svůj lyrický soprán a stylově čistou interpretaci stala vyhledávanou sólistkou mnoha souborů zaměřených na autentickou interpretaci hudby starších slohových období (Musica Antiqua Praha, Musica Florea, Ad Vocem, Capella Regia Musicalis, Collegium Marianum, La Vinciolina a dalších). Je zakládající členkou souboru Verba Chordis.

Jako sólistka vystupovala na řadě evropských hudebních festivalů (Festival van Vlaanderen Brugge, Festival d'Ambronay, Pražské jaro, Göttingen Händel-Festspiele a dalších). Spolupracuje s rozhlasem a televizí, nahrála několik desítek CD.

Pravidelně vyjíždí na koncertní turné po Španělsku; z mnoha tamějších úspěchů lze jmenovat například Mozartovo Requiem a Händelova Mesiáše. Její scénická vystoupení kromě dalších zahrnují účinkování v oratoriu Sub Olea Pacis Jana Dismase Zelenky se souborem Musica Florea (nahrávka získala prestižní ocenění Cannes Classical Awards na světovém hudebním veletrhu MIDEM 2003), a titulní role v operách Dido&Aeneas a Fairy Queen Henryho Purcella. Absolvovala koncertní turné po Japonsku. Spolupracuje s nejznámějšími českými orchestry (Pražská komorní filharmonie, Komorní filharmonie Pardubice, Komorní filharmonie České Budějovice, Filharmonie Hradec Králové, Severočeská filharmonie Teplice).

Ve své koncertní činnosti se reprezentuje bohatým repertoárem od renesančních písní přes barokní a klasicistní oratorium a operu až po soudobé kompozice. Od roku 1994 se věnuje lidové hudbě se souborem Musica Bohemica. Zaslouženou pozornost vzbudily její recitály, kde prezentuje především písňové cykly 19. a 20. století a současné skladby často přímo pro ni věnované předními českými autory. To vše z ní činí jednu z nejvšestrannějších interpretek komorní a oratorní hudby v Čechách.

Od roku 2001 pedagogicky působí na konzervatoři v Teplicích.

Stáhnout životopis- kratší verze
Stáhnout životopis- delší verze


webdesign by Lenka Tomášková